Ekskursija į Visaginą – Ignaliną

Birželio 21 d. kviečiame keliauti į Visaginą – Ignaliną (kaina 37 eurai)

 
Ryte 6.30 val. išvykstame link Aukštaitijos į Visaginą. Miestą supa miškai, jis yra labiausiai į rytus nutolęs Lietuvos miestas. Dabartinėje Visagino teritorijoje anksčiau buvo tik keli kaimai. Pradėjus Ignalinos atominės elektrinės statybas, pradėti kurti ir naujo miesto planai.
Ignalinos info centre lankysime ten įsikūrusį akvariumų muziejų. Akvariumų ekspozicijoje pristatoma daugiau kaip 100 rūšių tropinių kraštų gėlavandenių žuvų: neonai, piranijos, pusmetrinės gėlavandenės murenos, koraliniai gruperiai, sparnuotės, žuvys drugeliai, klounai, chirurgai ir kt.
Vėliau ekskursija po miestą, vykstame prie elektrinės. Susipažinsime su informacija apie buvusią galingiausią pasaulyje Ignalinos AE, kuri buvo statoma ne tik Lietuvos, bet ir buvusios Sovietų Sąjungos vientisos Šiaurės-Vakarų energetikos sistemos poreikiams tenkinti. Sužinosime, kodėl elektrinė vadinasi Ignalinos AE, nors randasi Visagine, kas dabar vyksta elektrinės patalpose ir daug kitų įdomių dalykų…
Keliausime link Ignalinos. Ignalinos krašto muziejaus padalinys yra nedideliame Rojaus kaimelyje, netoli Dūkšto, Ignalinos rajone, skendinčiame žaliuojančių šimtamečių medžių pavėsyje. Rojų įkūrė tuo metu žymiausias Lietuvos sodininkystės pomologas, Peterburgo miškų instituto profesorius A.Hrebnickis. Visą savo gyvenimą jis buvo pašventęs obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų veislių tyrinėjimui. Jo sode buvo surinkta didžiulė vaismedžių kolekcija.
Sodybos savininkas Valdas Gaidelis, sertifikuotas tautinio paveldo amatininkas, savo sodybos kieme sukuria galimybę stebėti atgimusias senąsias ežeringiausio Lietuvos regiono gyventojų žuvienės virimo tradicijas pagal krašto receptus. Pristatymo pabaigoje galėsite paragauti unikalaus skonio žuvienės, o lauktuvėms įsigysite ir šviežiai, pagal senuosius receptus, rūkytos ežerų žuvies.
Scroll to Top
Scroll to Top