Kelionė į Zarasus

Kviečiame keliauti į Zarasus!

Kelionės kaina – 37 eurai 🙂
Kelionės programa 🤩
Ryte 6 val. išvykstame link Aukštaitijos.
Pirmas sustojimas – Mindūnų žvejybos muziejus. Jame galima pamatyti įvairius žvejybos įrankius, susipažinti su archajine žvejyba bei sužinoti, kaip šis verslas kito. Ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje ir svirne. Skanausime žuvienę, kurią išvirs šeimininkė Irena, lauke ant laužo, klausysime jos dainų, patys padainuosime. 🙂
Tolimesnė mūsų kelionė į Salaką. Pakeliui važiuodami apžiūrėsime Labanoro regioninio parko paveldą, susipažinsime su Labanoru, Palūše, čia seniausios bažnyčios Aukštaitijoje.
Lankysimės Gražutės regioniniame parke, apžiūrėsime parko lankytojų centrą ir unikalų jūros muziejų.
Salako Šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia yra neoromantinio stiliaus, turinti neogotikos bruožų. Ji yra stačiakampio plano, bazilikinė, su pusapskrite apside, dviem šoninėmis zakristijomis, vienabokštė.
Vėliau mūsų laukia Zarasai – virš septynių ežerų iškilęs miestas. Atvykęs į Zarasus lankytojas patenka į kalvų, ežerų ir miškų apsuptyje įsikūrusį rojų, dar nuo seno žinomą kaip Lietuvos Šveicarija. Mieste lankytojas turi galimybę pasigrožėti Zaraso ežeru ir jo salomis nuo miesto vizitine kortele jau spėjusiu tapti apžvalgos rato. Apsilankysime bažnyčioje.
Toliau keliausime prie Stelmužės ąžuolo, Ąžuolas – Lietuvos gamtos paminklas, vienas iš seniausių ąžuolų Europoje, o Lietuvoje pats seniausias medis. Spėjama, kad jo amžius yra apie 1000-1500 ar net 2000 metų.
Kelionę užbaigsime Zarasų bibliotekoje. Susitikimas su darbuotojais, pasižvalgysime po biblioteką.
Scroll to Top
Scroll to Top