Mokomės ir tobulinamės

Mes, šešios Marijampolės TAU atstovės, dalyvavome andragoginio meistriškumo mokymuose, kurie vyko tradicinėje, 10-je Baltijos šalių andragogų vasaros mokykloje. Į kursus, kaip ir kitus mokymosi dalyvius iš įvairių Lietuvos vietų, siuntė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija. Šie kursai jau 10 metų organizuojami trims Baltijos šalims: Estijai, Latvijai ir Lietuvai. Pagal programą įgijome žinių apie Estijos suaugusiųjų švietimo sistemą ir jos plėtros strategiją.
Kadangi gyvenome kaimo turizmo tipo sodyboje Koseveski, Jogevammaa vietovėje (prie užtvenktos upės, tai t.p. buvo labai didelis pliusas) ir lankėmės sodyboje Turgi Tallu, kurios šeimininkai pristatė savo verslus: audimą bei etnografinius valgius, taip buvome supažindinti su suaugusiųjų švietimo kaimiškosiose vietovėse organizavimo ypatumais. Reflektuodami galėjome palyginti su analogiškais kaimiškais verslais Lietuvoje. Diskusinių pokalbių metu analizavome pristatytus mokymosi pasiekimų vertinimo metodus bei suaugusiųjų švietimo bendradarbiavimo savivaldybėse formų svarbą. Apie tai buvome ir teoriškai supažindinti lektorių Margit Düüna ir Aslan Liivak.
Trijose darbo grupėse, kurias vedė Estijos kolegės, sustiprinome kūrybiškumo ir saviraiškos gebėjimus, pvz., mūsų grupelė, vadovaujama kursų koordinatorės Janne Parlin, susipažino su piešimu, kaip psichologine pagalba sprendžiant savo problemas (žiūrėti nuotrauką su piešiniais). Šiose praktinių užsiėmimų grupėse buvo stiprinami tarpkultūrinės kompetencijos gebėjimai ir reflektuojama tarptautinio bendradarbiavimo reikšmė suaugusiųjų švietimo plėtrai Europos lygmeniu.
Labai svarbus mums buvo susipažinimas su mūsų sesių, Baltijos valstybių regionais, jų gamtiniais bei architektūros turtais. Latvijoje praleidome nuostabią parą Siguldos, kuri vadinama šalies Šveicarija, miestelyje ir susipažinome su svarbiausiomis lankytinomis vietomis. O Estijoje jau ko vertas buvo gyvenimas Koseveski kaime, kuris yra netoli Peipaus (t.p. Čiudo ežer.) ežero, kuris yra penktas pagal dydį Europoje, dažnai vietinių gyventojų vadinamas jūra. Nuostabus antras pagal dydį studentų ir jaunystės miestas Tartu sužavėjo savo senamiesčio architektūra (gotika, barokas ir klasicizmas), universiteto reikšme (juk čia keletą semestrų vaikščiojo ir J. Biliūnas), moderniu Ahaa muziejumi. Puiki buvo programa visomis prasmėmis.
Esame dėkingos projekto koordinatorei Vilijai Lukošūnienei, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos projektinės veiklos ekspertei, už nuostabiai suorganizuotą darbą ir poilsį, jautrumą mūsų reikmėms, sukurtą puikią gyvenimo, užsiėmimų ir poilsio atmosferą. Džiaugiamės ir dėkojame mūsų universiteto direktorei Onai Sakalauskienei ir referentei Aušrinei Česnulienei, už pasitikėjimą ir mūsų rekomendavimą šiam projektui.
Kursų dalyvių vardu Vida Mickuvienė, Kultūros fakulteto dekanė
Scroll to Top
Scroll to Top