Kviečiame keliauti!

Išvykstame 7 val. link Panevėžio. Pirmiausia apsilankysime Hortenzijų parke.
Po Parko aplankymo keliausime į Palėvenės šv. Domininko (Dominyko) bažnyčios ir domininkonų vienuolyną, kuris yra vienintelis Aukštaitijoje vėlyvojo baroko pavyzdys. Palėvenės bažnyčios interjeras su aštuoniais altoriais yra vienas originaliausių vadinamojo liaudiško baroko pavyzdžių Lietuvoje. Dalyvausite ekskursijoje po atkurtas vienuolyno patalpas ir bažnyčią.
13.30 val. išvykstame į Kupiškį. Ekskursija po miestą. Rašytiniuose šaltiniuose Kupiškis pirmą kartą paminėtas 1480 m. Tais metais į Krokuvos universitetą studentu užsirašė Stanislaus Johannis de Cupyschky, t. y. Stanislovas Jonaitis iš Kupiškio. Kaip valdovo miestelis Kupiškis pirmą kartą paminimas 1529 m., kai buvo sudaryti nuostatai, kiek miestai ir miesteliai turi sumokėti pinigų karo reikalams.
Toliau vykstame į Adomynės dvarą Kupiškio rajone. Čia ekskursija po dvarą ir labai gražią aplinką. Adomynės dvaras garsus savo „Pagrabinėmis“ bandelėmis, kurias nuo XIX a. kepa tik Adomynėje ir jos apylinkėse, sertifikuotos tautinio paveldo ženklu. Klausomės pasakojimo apie dvarą. Prie arbatos paragausime ir “Pagrabinių” bandelių.
17.30 išvykstame link Svėdasų. Radviloms priklausęs Svėdasų dvaras, minimas nuo 1503 m. Aplankysime unikalią Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, Marikonių koplyčią – mauzoliejų. Svėdasų valdytojas, italų kilmės grafas, Liucijonas Morikonis šventoriuje pastatė mūrinę grafų Morikonių koplyčią.
Prisiminsime kunigą Juozą Tumą-Vaižgantą.
18.30 išvykstame link namų.
Kelionės kaina – 43 eurai
Scroll to Top
Scroll to Top