Kroatijoje mokėmės pagal gyvenimo principą „Pomalo“

Spalio 14-20 dienomis šešios Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto fakultetų dekanės, būrelių vadovės dalyvavo Erasmus+ programos projekto „Mokant kitus reikia mokytis pačiam“ kursuose. Kursai „Psichikos sveikatos ir gerovės kūrimas” vyko Kroatijos mieste Splite. Į kursus susirinko didžiulis būrys mokytojų iš 11 Europos šalių. Kursų dalyviai – tai žmonės, kuriems būtina žinoti, kaip saugoti ir gerinti savo ir savo mokinių psichinę sveikatą, kaip nugalėti stresą, įveikti 21-ojo amžiaus iššūkius.

Daug praktinių užsiėmimų vyko lauke – jogos pratybos Sustipano parke, mokymai apie kvėpavimo valdymą, atsaką į stresą Adrijos jūros pakrantėje  ar kūrybiški dėmesingumo, motyvacijos skatinimo žaidimai  turizmo sodyboje „Antoničin mlin“.

Dalyviai įgijo streso valdymo, psichinės ir fizinės sveikatos sąmoningumo stiprinimo įgūdžių. Marijampolietėms patiko meditacija – tai praktika, kurios metu yra susitelkiama į garsą, objektą, vizualizaciją, kvėpavimą, judesį ar į patį dėmesį, siekiant sąmoningai išgyventi dabarties momentą, siekiant sumažinti stresą, skatinti atsipalaidavimą, asmeninį ir dvasinį augimą. Dalyviai išmoko kvėpavimo technikų, padedančių suvaldyti stresą, žaidimų, kurių metu galima mokinius nukreipti į aktyvią veiklą, išbandė patyriminį mokymąsi,  aptarė sunkumus ir kūrybingus būdus, motyvuojančius mokinius.

Mokymus vedė patyrę organizacijos „Maksima“ lektoriai Vedrana Vučkovič, Ana Vukman ir ypač visus dalyvius savo gyvybingumu žavėjo Dario Čaljkušič.

Splitas jau savaime įdomus miestas, mūsų žinias pagilino ekskursija po Diokleciano rūmus, pasakojimas apie jo valdymo metus, mat, teko užsidėti 3D akinius ir virtualiai nukeliauti į šio imperatoriaus gyvenamąjį laikotarpį. Laisvu nuo kursų metu keliavome į  UNESCO paveldo miestą Trogir, Bračo salą, pamatėme vieną iš gražiausių pliažų pasaulyje, apsilankėme Pučišca akmenkalių profesinėje mokykloje.

Visiems dalyviams patiko kroatų gyvenimo principas „Pomalo“. Tai žodis, reiškiantis „po truputį, pamažu, neskubant“, mat jie iš tikro gyvena nestresuodami, ramiai, tiesiog „pomalo“.

Kursų dalyvių užduotis po stažuotės yra paruošti 3-4 val. mokymus TAU bendruomenei. Mokymai vyks po naujųjų metų.

—————-

Projektas „Mokant kitus reikia mokytis pačiam“ Nr. 2023-1-LT01-KA122-ADU-000118604 įgyvendinamas pagal Erasmus+ programą.

Scroll to Top
Scroll to Top