Ekskursija po Dzūkiją

Išvykos į Dzūkiją (rugpjūčio 18 d. 8 val.) 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐚:
 
𝟖 𝐯𝐚𝐥. 𝐫𝐲𝐭𝐨 𝐢š𝐯𝐲𝐤𝐬𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐥𝐢𝐧𝐤 𝐌𝐞𝐫𝐤𝐢𝐧ė𝐬.
Merkinė – legendomis apipinta senoji Dzūkijos krašto sostinė. Miestelio centre įsikūrusiame muziejuje pamatysite šiuolaikiškai įrengtą ekspoziciją, išgirsite pasa-kojimų apie Merkinės pilies ir miesto laikus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio V. Vazos mirtį Merkinėje 1648 m.
Galėsite pasižvalgyti į Merkinės apylinkes nuo apžvalgos bokšto ar piliakalnio.
 
𝐓𝐨𝐥𝐢𝐚𝐮 𝐯𝐲𝐤𝐬𝐭𝐚𝐦𝐞 į 𝐏𝐢𝐥𝐧ų 𝐧𝐚𝐦ų 𝐛𝐞𝐧𝐝𝐫𝐮𝐨𝐦𝐞𝐧ę. Susipažinsite su bendruomenės veiklomis ir istorija, apsilankysite Dievo Gailestingumo koplyčioje. Aplankysite bendruomenės ekologinį vaistažolių ūkį ir sužinosite kaip gaminamos bendruomenės arbatos ir prieskoniai., čia galėsite įsigyti vaistažolių ūkio gaminių ir kitų suvenyrų.
 
𝐏𝐢𝐞𝐭𝐚𝐮𝐭𝐢 𝐯𝐲𝐤𝐬𝐢𝐦𝐞 𝐩𝐚𝐬 𝐋𝐢𝐧ą į 𝐞𝐭𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢š𝐤ą 𝐤𝐚𝐢𝐦𝐨 𝐭𝐮𝐫𝐢𝐳𝐦𝐨 𝐬𝐨𝐝𝐲𝐛ą – į tikrą kaimą, šalia Skroblo upelio. Iki žemės reformos Kapiniškiai buvo rėžinis gatvinis kaimas.
 
𝐓𝐨𝐥𝐢𝐚𝐮 𝐤𝐞𝐥𝐢𝐚𝐮𝐬𝐢𝐦𝐞 𝐥𝐢𝐧𝐤 𝐙𝐞𝐫𝐯𝐲𝐧ų 𝐤𝐚𝐢𝐦𝐨. Gidė Onutė (ne Sakalauskienė 😅) praves ekskursiją po kaimą ir pa-pasakos įdomių istorijų apie Dzūkiją. Zervynų kaimas savo situacija sodybų išplanavimo ir užstatymo būdais, trobesių tipais bei jų architektūriniu charakteriu sudaro vieningą Ūlos pakrantės gyvenviečių statybos kompleksą.
 
𝐕𝐚𝐤𝐚𝐫𝐞 𝐠𝐫įž𝐝𝐚𝐦𝐢 𝐮ž𝐬𝐮𝐤𝐬𝐢𝐦𝐞 į 𝐌𝐞𝐫𝐤𝐢𝐧ė𝐬 𝐩𝐢𝐫𝐚𝐦𝐢𝐝ę.
𝙸š𝚟𝚢𝚔𝚘𝚜 𝚔𝚊𝚒𝚗𝚊 – 𝟹𝟶 𝚎𝚞𝚛ų. 𝙳ė𝚕 𝚔𝚎𝚕𝚒𝚘𝚗ė𝚜 𝚔𝚛𝚎𝚒𝚙𝚝𝚒𝚜 į 𝙾𝚗𝚞𝚝ę.
Scroll to Top
Scroll to Top