Spalio mėnesį šešios Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto fakultetų dekanės, būrelių vadovės ir projekto vadovė dalyvavo Erasmus+ programos projekto „Mokant kitus reikia mokytis pačiam“ Nr. 2023-1-LT01-KA122-ADU-000118604 kursuose. Kursai „Psichikos sveikatos ir gerovės kūrimas” vyko Kroatijos mieste Splite. Kursuose dalyvavo didžiulis būrys mokytojų iš 11 Europos šalių. Kursų dalyviai mokėsi, kaip saugoti ir gerinti savo ir savo mokinių psichinę sveikatą, kaip nugalėti stresą, įveikti 21-ojo amžiaus iššūkius.
Šiandien norime perfrazuoti projekto pavadinimą – mokantis pačiam reikia mokyti kitus. Tad šių kursų dalyvės parengė edukacijų programą TAU bendruomenei.
Kursų dalyvė linijinių šokių būrelio vadovė Edita Kulikauskienė parengė trumpų mankštelių ciklą, pasinaudodama naujausiomis technologijomis. Ji sukūrė trumpus vienos-dviejų minučių filmukus su specialia mankšta. Advento laikotarpiu Facebook‘e ne tik TAU bendruomenė, bet ir visi norintieji galėjo daryti šias mankštas kartu su Edita.
Kita kursų dalyvė Psichologijos fakulteto dekanė Rima Klasavičienė parengė paskaitą apie pozityvumą. Paskaita buvo atvira visai TAU bendruomenei ir susilaukė didelio dėmesio. Tai buvo įkvėpimas, paskatinimas gyventi, vertinti kiekvieną dieną ir nesiskundžiant įveikti iškylančius iššūkius. Linksmi ir švytintys studentų veidai rodė, kad paskaita pasiekė savo tikslą.
Tokie pat švytintys veidai, įraudę skruostai, tik šiek tiek išpilti prakaito buvo po sportinio edukacinio užsiėmimo Kineziterapijos fakulteto ir linijinių šokių būrelio studentams, kurį pravedė kursų dalyvės E. Kulikauskienė, Ilma Lementauskienė ir Reda Juočienė. Beje, joms šauniai talkino Marijampolės futbolo centro treneriai.
Kursų dalyviai pateikė dovaną ir niekada nepailstantiems TAU seniūnams. Vieną grupę seniūnų Sveikatos fakulteto dekanė I. Lementauskienė pakvietė į gongų muzikos terapiją. Kita dalis seniūnų dalyvavo kūrybinėse edukacijose, kurias pravedė Buities kultūros fakulteto dekanė Audronė Putauskienė. Užsiėmimai vyko lopšelyje darželyje „Rūta“, viename iš moderniausių priešmokyklinio ugdymo įstaigų, jai talkino kūrybingos darželio darbuotojos.
Seniūnės turėjo galimybę kurti animacinius filmukus, išbandyti ebru techniką, t.y. tapybą ant vandens, pabūti virtualioje realybėje ir išbandyti daug kitų veiklų.
Tad galima pasidžiaugti, kad šeši kursų dalyviai po stažuotės apie psichikos sveikatos ir gerovės kūrimą į pozityvumo, aktyvios veiklos, muzikinę ir edukacinę terapiją įtraukė didelį būrį TAU bendruomenės atstovų.